skip to Main Content

Mayi Tuz Kurucu Ortağı Sibel Gözüyukarı: Hedef Daha Fazla Kadın İstihdamı!

Mimarlık eğitiminin iş hayatına yansımalarını, Mayi Tuz firmasının üretim aşamalarını ve ürün gamını konuştuğumuz Kadın Girişimciler programının bu bölümünde konuğumuz Mayi Tuz Kurucu Ortağı Mimar Sibel Gözüyukarı oldu.

Mayi Tuz’un rafine tuzdan farkını ve sağlık açısından faydalarını anlatan Gözüyukarı, ürünlerini Amerika ve Avrupa’ya ihraç ettiklerini ve dünyaca ünlü İngiliz futbol kulübü Arsenal ile olan iş birliklerinden bahsetti.

Bulunduğu durumu sorgulamak, şikayet etmek ve mutsuz olmak yerine bulunduğu pozisyondan mutlu olmanın önemini vurgulayan Gözüyukarı, “Hayaliniz varsa, hayatı farkında olarak yaşayın.” dedi.

“Bir girişimci olarak kadınların istihdamına çok önem veriyorum.” diyen Gözüyukarı, üretim proseslerinde üretim tesislerinin bulunduğu bölgedeki kadınların çalıştığı bilgisini verdi.

Mimar bir kadın girişimcinin başarısının ipuçlarını paylaşan Mayi Tuz Kurucu Ortağı Mimar Sibel Gözüyukarı ile Kadın Girişimciler programında keyifli ve ilham veren bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top