skip to Main Content

YKKD Genel Sekreteri & YKÜ Selen Okay Akçalı: Bu bir kadın projesi değil, yetenek hareketi

“Biz pozitif ayrımcılık yapmıyoruz. Bu bir kadın projesi değil, yetenek hareketi. Yeteneğin israf olmasını önlemeye çalışıyoruz, yetişmiş insan kaynağımızı kullanarak topluma fayda sağlamayı amaçlıyoruz.” diyen Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD) Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Selen Okay Akçalı, ST Endüstri Radyo’da Kadın Girişimciler programının konuğu oldu.

Ocak ayında YKKD Programlarının dördüncü dönemini lanse ettiklerini ifade eden Akçalı, “60 yeni mentimizle birlikte 1,5 yıl sonra toplamda 200 mezun mentiye ulaşmış olacağız. Dolayısıyla portföyümüzde mentorluk almış, yönetim kurulu sertifikası almaya hak kazanmış 200 kadın olacak.” dedi.

Yönetim kurullarında kadın temsilini artırmanın yanı sıra şirketleri kurumsallaştırmak için de çalıştıklarını belirten Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD) Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Selen Okay Akçalı ile ST Endüstri Radyo Kadın Girişimciler programımızın bu bölümünde YKKD’nin kuruluşundan faaliyetlerine, YKKD Programından AB Projesine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top