skip to Main Content

Radyonun
sihirli bir gücü var

Radyonun görsel tarafı olmadığı için duyduğumuz sesi beynimiz hayal dünyamızla eşleştiriyor. Bu nedenle radyodan aldığımız bilgiler kolayca kalıcı hafızamıza yerleşiyor. Bu bilimsel veriyle radyo kullanan markalar daha çok akılda kalıyor.

Radyo reklamları çok etkilidir

Anlamlı bir reklam metni içinde marka isminin birkaç kez tekrarlandığı reklamlar çok etkilidir. Akılda kalıcılığı yüksektir ve radyo reklamı kullanmayan markalarla kullanan markalar arasında önemli bir rekabet farkı oluşur.

Radyo çok dinleniyor

Arabada, ofiste, bilgisayarda, cep telefonunda, televizyonların radyolar bölümünde her yerden radyo dinleniyor. Türkiye’de her iki kişiden biri düzenli olarak radyo dinliyor (RTÜK raporları, RİAK ve Kantar Medya aylık araştırmalarına göre % 58).

Endüstri Radyo’nun farkı

Yayınlarında sadece şirketleri ve çalışanları ilgilendiren konuları işliyor. Bu özelliği sayesinde; ”Günde 8 saat Endüstri Radyo dinliyorum, Arabada Endüstri Radyo dinlerken İstanbul’dan İzmir’e nasıl geldim bilmiyorum, Endüstri Radyo dinlerken pahalı eğitimleri ücretsiz almış gibi oluyorum.” diyen sayısız dinleyicisi olan tek radyo, Endüstri Radyo’dur.

Endüstri Radyo’yu nasıl kullanabilirim?

Spot reklam verebilirsiniz. Programlara sunar / sundu sponsoru olabilirsiniz. Markanızı konuşmak üzere ürün yerleştirme yaparak, program konuğu olabilirsiniz. Endüstri Radyo’da mutlaka spot reklamlarınızla marka bilinirliğinizi sürekli artırmalısınız.

Endüstri Radyo’nun dinlenme oranı nedir?

Şirket sahibi ve C seviye yöneticilerle yapılan araştırmaya göre 560 bin şirket yöneticisi ST Endüstri Radyo dinliyor (AGS Global araştırma şirketi). Dinleyenlerin yüzde 77’si de tavsiye ediyor. Yüzde 96.5 arabada, yüzde 3.7 dijitalden dinliyor.

Reklam versem faydasını nasıl ölçebilirim?

Reklamınız Endüstri Radyo’da yayınlanınca Google arama sonucuna markanızın adını yazarak web sitenizi ziyaret edenlerin sayısı artar. Uzun süreli reklam verdiğinizde sektörünüzde, ”Sizi radyolarda sürekli duyuyoruz.” diyenleri sıklıkla duyacaksınız.

Endüstri Radyo’ya kimler reklam vermeli?

Hedef kitlesi şirketler olan istisnasız tüm ürün ve hizmetleriniz için Endüstri Radyo’da mutlaka reklamınız olmalı. Şirketlerin dışında beyaz yaka, orta ve üst düzey çalışanlar gibi yüksek gelir seviyesine sahip olan her türlü ürün ve hizmet için de Endüstri Radyo çok doğru bir kanaldır.

Referanslar, reklam veren markalar hangileri?

Ana ve yan sanayiler gibi hemen her üretim sektöründen reklam veren markalar ile yine şirketlere ve yüksek gelir seviyesine sahip olan çalışanlara ulaşmak için reklam veren ya da sponsorluk yapan çok sayıda referanslarımızı öğrenmek için lütfen form doldurun, biz size ulaşalım.

Back To Top