skip to Main Content

Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Sırrı Şimşek: “KOBİ’leri, Barter ile Kalkındırırız!”

Türk Barter Başkanı Şimşek, her alanda ama özellikle inşaat sektörüne, zor zamanlarda getirdikleri yaklaşımlarla, çözüm sunduklarını anlattı. Şimşek, KOBİ’lere yatırımın, Türkiye’nin geleceğine olduğunu söyledi. Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Sırrı Şimşek, Teknoloji Gündemi’nin stüdyo konuğuydu.

Bugün ABD’de, KOBİ’lerin ülkenin geleceği olarak algılandığına değinen, Dr. Şimşek, KOBİ’lere yatırımın, Türkiye’nin geleceğine yatırım olduğu tespitini yaparak, “KOBİ’leri, barter sistemi ile kalkındırırız.” sözleriyle, sistemin Türkiye için de anahtar olduğu mesajını veriyor.

Dünya Barter Birliği’nin, Avrupa’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi görevini 13 yıldır sürdürdüğünü anlatan, Dr. Şimşek, yabancı ülkelerde ağırlıklı olarak turizm ve medyada kullanılan sistemin, Türkiye’de her sektörde başarıyla kullanılarak, küresel örnek olduğunu kaydediyor.

Sistemi Türkiye’de en çok inşaat sektörünün ve yanlış kullandığını, anlatan Şimşek, “Türk Barter’da, sistem tarafların, tüm haklarını koruyarak, maksimum fayda ilkesi ile yürütür” dedi.

Back To Top