skip to Main Content

Publicis Groupe CEO’su İnanç Dedebaş: Reklamcılık sektöründe bir kariyer yolculuğu

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde Publicis Groupe Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su İnanç Dedebaş konuğumuz oldu.

2017 Ocak ayındandan bu yana Publicis Groupe Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’luğunu yürüten Dedebaş, firmanın çatısı altında bulunan tüm ajansların (Publicis İstanbul, Publicis Healthcare, Leo Burnett, MSL Türkiye, Saatchi & Saatchi, Publicis Emil, Voden, Performics, Starcom, Spark Foundry, Zenith) liderliğini üstlenmektedir. Kariyerine Publicis Groupe ajanslarından Starcom’da başlayan Dedebaş, Publicis Groupe Türkiye’nin dümenine geçmeden Starcom Türkiye Genel Müdürlüğü, Starcom Mediavest Group Türkiye CEO’luğu, Vivaki Türkiye Ülke Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Dedebaş, yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı.

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Dedebaş, farklı konferans, eğitim ve etkinliklerde pazarlama iletişimi, iletişim planlama ve stratejileri üzerine seminerler; üniversitelerde bu konu üzerine dersler vermektedir.

Back To Top