skip to Main Content

Odin Financial Advisors Kurucu Ortağı Ömer Ünsal: Finans dünyasına girişim üniversite dönemimde oldu

ömer-ünsal

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde Odin Financial Advisors Kurucu Ortağı Ömer Ünsal konuğumuz oldu.

Ünsal, yatırım bankacılığı kariyerine 1999 ve 2003 yılları arasında New York şehrinde faaliyet gösteren Citibank / Salomon Smith Barney ve UBS Warburg yatırım bankacılığı bölümlerinde çalışarak başlamıştır. Türkiye’ye 2004 yılında geri dönüş yaptıktan sonra, Mart 2006’da Odin Financial Advisors’ı kurmadan önce 2004 ile 2005 yılları arasında Morgan Stanley tarafından desteklenen, ana faaliyet alanı birleşmeler ve satınalmalar olan HC Istanbul Securities’de başkan yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

Odin Financial Advisors kurucu ve yöneticiği ortağı olarak Ömer Ünsal Brüksel merkezli, herhangi bir kar amacı gütmeyen, özel sermaye ve girişim sermayesi fonlarının ve yatırım bankalarının temsil edildiği, Invest Europe’un ortak üyesidir. Aynı zamanda DEIK Singapore-Turkey Business Council’in Yönetim Kurulu üyesidir.

Ünsal, Amerika’da bulunan Connecticut College’den Politik Bilimler ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yapmış olup, 1999 yılında eğitimi sırasında Amerika Politik Bilimler Derneği tarafından üstün başarı ödülü almıştır.

Back To Top