skip to Main Content

Nachi Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kırmacı: Rekabet gücümüzü koruyabilmemiz için robotlaşma ve otomasyon yatırımı yapmamız şart!

DSC_0020

“Türkiye’nin ihracatını devam ettirebilmesi için rekabetçiliğini koruması, bunu için de robotlaşmaya ve otomasyona yatırım yapması şart!” diyen Nachi Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kırmacı, ST Endüstri Radyo’da Robot Yatırımları programının konuğu oldu.

Geçmişte robot yatırımının geri ödeme sürelerinin uzun olduğunu, ancak günümüzde bunun değiştiğini ifade eden Kırmacı nedenini ise şöyle açıkladı: “Gelişmiş entegratör firmalar, daha hızlı çalışan robotlar ve robot maliyetlerinin düşmesi nedeniyle geri ödeme süreleri 2 yıl mertebelerine kadar indi. Hatta bir müşterimizde 9 ayda yatırım kendini amorti etti” dedi.

ST Endüstri Radyo Robot Yatırımları programımızın bu bölümünde Nachi Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kırmacı ile Nachi Türkiye’nin 2020 yılı planlarını, Nachi’nin ürün gamını ve piyasaya sunacakları yeni robotlarını, Japonya’daki IREX Fuarı izlenimlerini, TİAD Akademi iş birliği ile gerçekleştirdikleri robot operatörü eğitimini, Türkiye’nin robotlaşmadaki yerini ve IFR’nin güncel verilerini, robot yatırımı yapmayı planlayan üreticilere/yatırımcılara tavsiyelerini, robot yatırımının geri ödeme sürelerini, gündemden düşmeyen “robotlar işsizliğe neden olacak mı?” tartışmalarını, robotların ihracatı nasıl artırdığını ve daha fazlasını konuştuğumuz keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top