skip to Main Content

MPM Gıda Yönetici Ortağı Pelin Özer: Umut insanın besin kaynağıdır

pelin-özer

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde MPM Gıda Kurucu ve Yönetici Ortağı ve GYİAD Başkan Yardımcısı Pelin Özer konuğumuz oldu.

ADM (Archer Daniels Midland) Amerikan firmasında Hamburg/Almanya ve İstanbul ofislerinde toplam 6 yıl tarımsal emtia satış (ithalat-ihracat) , Or-San Dış Ticaret firmasında 3 yıl tarımsal emtia satış (ithalat-ihracat) ve Operasyon Yöneticisi olarak çalıştı. Daha sonra Arçelik firmasında Beko markasının Uluslararası Pazarlama Marka Yönetiminde Batı Avrupa’dan sorumlu olarak 2 yıl görev aldı.

2010 yılında Londra merkezli Uluslararası Emtia Ticaret Birlikleri FOSFA ve GAFTA üyesi de olan MPM GIDA’yı kardeşi Mustafa Özer ile beraber kurdu.

Özer, 20 yıldır tarımsal emtia ithalat ve ihracat satış alanındaki ve bu işlemlerin operasyonlarındaki tecrübesiyle yurt içi ve yurt dışı birçok konferansa katılmış olup bazılarında ise konuşmacı olarak yer almıştır. Sektöründeki firmalara Gafta ve Fosfa’ya bağlı uluslararası ticaret kontratları konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Back To Top