skip to Main Content

Escon Genel Müdürü Onur Ünlü: Sanayiye hizmet veren EVD firmalarının güçlü kadroya ihtiyacı var

Enerji Verimlilik Danışmanlık firması olarak 2004 yılında kurulan Escon, endüstriyel işletmelere enerji verimliliği ile ilgili hizmet veriyor. Escon, hizmet, proje ve finansman olmak üzere üç alanda üreticilerin ihtiyacına cevap veriyor. Hizmet kategorisinde; enerji yönetim danışmanlığı, enerji etütleri, danışmanlık gibi alanlarda çalışırken projelendirme tarafında ise verimlilik artırıcı projeleri anahtar teslim hayata geçiriyor. Son olarak ise işin finansman ayağını üstleniyor.

Enerji verimliliğinin hem ülkeye hem dünyaya olan katkısını konuşmak amacıyla bir araya geldiğimiz Escon Genel Müdürü Onur Ünlü, EVD firmalarının yüzde 75’i binaya hizmet verirken yüzde 25’i sanayiye hitap ettiğini belirtiyor. Ünlü, sektörü şu sözlerle özetliyor: “Endüstriyel işletmelere hizmet veren 10 – 12 firma bulunuyor. Endüstriyel işletmelere hizmet vermek istediğiniz zaman çok daha güçlü kadrolarla yola çıkmanız gerekiyor. Çünkü, sanayide hata yapma riskini yoktur ve işletme üretime kesintisiz olarak devam etmelidir. Dolayısıyla firmaların sayısı az olsa da kapasite olarak çok daha güçlüler.” dedi.

Enerji verimliliği ile ilgili konuları ve merak ettiğimiz tüm soruları Escon Genel Müdürü Onur Ünlü ile konuştuk. Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top