skip to Main Content

EMCC (European Mentoring and Coaching Council) Dünya Başkanı Dr. Rıza Kadılar: Yoldan çıkıp bankacı oldum

rıza-kadılar

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde, EMCC (European Mentoring and Coaching Council) Dünya Başkanı Dr. Rıza Kadılar konuğumuz oldu.

EMCC (European Mentoring and Coaching Council) Dünya Başkanı olan Dr. Kadılar, Ankara Fen Lisesi’nden sonra ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisansını, HEC, Paris’de MBA ve Marmara Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nde basın ekonomisi üzerine doktorasını yaptı. INSEAD Executive Education bünyesinde yer alan “Strategic Bank Management” programını tamamladı.

Profesyonel kariyerinde 1994 yılından günümüze kadar Paris, Londra, Amsterdam ve İstanbul merkezli bankalarda genel müdürlük de dahil olmak üzere üst düzey görevlerde bulunan Dr. Kadılar, bu süre zarfında üç kurumun kuruluşuna ve iki kurumun kapatılmasına liderlik etmiş, ayrıcı üç ayrı Avrupa ülkesindeki iştiraklerin birleştirilmelerinin sorumluluğunu yerine getirmiştir.

Yayınlanmış beş kitabı olan Dr Kadılar’ın “liderlik”, “dijital dönüşüm”, “mentorluk ve koçluk” ile “kapsayıcı ve çevik liderlik” konularında çalışmaları bulunmaktadır. Önde gelen bazı kurumlarda bağımsız yöntetim kurulu üyesi olarak da görev almıştır. Teknoloji startup yatırımları yapan Dr. Kadılar mesleki kariyerinin yanı sıra English Speaking Union (ESU) Türkiye ve Çin-Türk Araştırma Merkezi (ÇİTAM) başkanı, “Institut du Bosphore” bilim kurulu üyesi, PERYON dijitalizasyon temsilcisi, TUSIAD Hollanda Görev Gücü başkanı ve Hisar Eğitim Vakfı mütevellisidir. Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde makaleleri yayınlanmaktadır.

Back To Top