skip to Main Content

EFSİAD Başkanı Mehmet Özdeşlik: Enerjiyi verimli kullanarak yüzde 30 tasarruf sağlamak mümkün

DSC_0771

EFSİAD Başkanı Mehmet Özdeşlik Enerjisini Üreten Fabrikalar programının konuğu oldu. Türkiye’nin enerji alanındaki cari açığını ve verimli kullanılırsa nasıl avantajlar elde edebileceğimizi konuştuğumuz Özdeşlik, hazırladığı raporla çarpıcı sonuçları bizimle paylaştı.

Özdeşlik, Türkiye’nin enerji konusundaki durumunu şu sözlerle değerlendirdi: “Türkiye’nin en önemli sorunu cari açıktır ve bu açığın en önemli kısmını enerji oluşturmaktadır. Biz enerjimizi ithal ediyoruz. Dolayısıyla bizim enerjimizi verimli bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Sanayi, ulaşım ve konutlarda enerjiyi verimli kullanarak yüzde 30 tasarruf sağlamak mümkündür. Saha da bu konuyla ilgili başarılı uygulamalar görüyoruz. Biz enerjide yüzde 10 tasarruf edersek otomotiv yan sanayinin yapmış olduğu ihracat kadar ekonomiye katkı sağlayabiliriz.”

Enerjinin etkin kullanımı ve dünyadaki başarılı uygulamaları ele aldığımız programımızda EFSİAD Başkanı Mehmet Özdeşlik ile Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top