skip to Main Content

ARS Endüstriyel Satış Müdürü Erdem Dirin: Geliştirdiğimiz özel yazılımımızla projelere özel çözüm sunuyoruz

DSC_3976

Endüstri Gündemi programının bu haftaki konuğu ARS Endüstriyel Satış Müdürü Erdem Dirin oldu.

Enerji ve atık su izleme sistemleriyle ilgili yeni teknolojik gelişmeleri ve gündem konularını konuştuğumuz Dirin ile ARS Endüstriyel ekibinin geliştirdiği yazılımla ilgili de bilgi aldık.

Konuşmasına şu sözlerle başlayan Dirin; “Biz ARS Endüstriyel olarak 2013 yılında kurulan genç ve dinamik bir firmayız. Enerji santralleri izleme projeleri ve atık su izleme projeleri olmak üzere iki ana sektör üzerinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Atık su izleme sistemleri tarafında projelerin yoğun olarak ilerlediğine dikkat çeken Dirin, “Bakanlığın aldığı karar doğrultusunda fabrikalarda ve belediyelerde günlük atık miktarı 10 bin metreküpün üzerinde olan tüm tesislerin online laboratuvar kurması ve aldığı verileri bakanlığa iletmesi gerekiyor. Bu karar sonrasında Türkiye’deki online laboratuvar sayısı 270’e yükseldi. Bu projelerin 80 tanesini de Ars Endüstriyel kurdu. En çok laboratuvar kuran firma olarak bu alanda öne geçtik. 2019 yılında ise bakanlık 10 bin metreküp olarak belirlediği rakamı 5 bin metreküpe düşürdük. Dolayısıyla 2020 yılında daha çok online laboratuvar kurulacağını öngörüyoruz.” Sözleriyle hedeflerini de paylaştı.

Dirin, geliştirdikleri yazılım hakkında da şu bilgileri verdi: “Sistem ölçüm ekipmanları pompalar ve bilgisayar yazılımından oluşuyor. Bilgisayar yazılımını ARS Endüstriyel olarak kendi ekibimizle birlikte hazırladık. Rakiplerimiz bu yazılımı yurt dışından temin ederken biz Türk mühendislerle yapmayı tercih ettik. Biz kendi yazılımımızı kullandığımız için projeye uygun olarak değişiklikler yapabiliyor ve projeye özel çözümler geliştirebiliyoruz.”

Atık su ve enerji izleme sistemleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz ve yeni teknolojileri konuştuğumuz Endüstri Gündemi programında ARS Endüstriyel Satış Müdürü Erdem Dirin ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top