skip to Main Content

Zorlu Enerji Satış Müdürü Mehmet Özenbaş: Global enerji talebi 2040 yılına kadar yüzde 35’ten fazla artacak

DSC_0372

Zorlu Enerji Satış Müdürü Mehmet Özenbaş, Enerjisini Üreten Fabrikalar programının konuğu oldu. Güneş enerjisinin Türkiye’de geldiği noktayı ve endüstrinin enerji noktasındaki ihtiyaçlarını konuştuğumuz Özenbaş ile elektrik piyasasında lisanssız elektrik üretimi yönetmeliğinin detaylarından da bahsettik.

Özenbaş; Türkiye’nin ve dünyanın güneş enerjisi sektöründe geldiği noktayı şu sözlerle değerlendirdi: “Günümüzde enerji dünyası değişiyor. Bu değişim ise global enerji talebinin nüfus ile orantılı olarak artmasıyla yaşanıyor. Global enerji talebini 2040 yılına kadar yüzde 35’ten fazla artıracağını düşünüyoruz. Enerjideki talep artışı öncelikle gelişmekte olan ekonomilerden gelecek. Bu noktada güneşin rolü daha da artacak. Çünkü güneş enerjisi kaynağı, dünyada bütün enerji çeşitlerinin tamamını oluşturan kaynaktır.” dedi.

Güneş enerjisi ile ilgili konuları ve merak ettiğimiz tüm soruları Zorlu Enerji Satış Müdürü Mehmet Özenbaş ile konuştuk. Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top