skip to Main Content

YEO Solar İş Geliştirme Direktörü Sami Serin: Çatı projeleri geliştirerek sanayinin enerji ihtiyaçlarına cevap veriyoruz

DSC_0007

Enerjisini Üreten Fabrikalar programının bu bölümdeki konuğu YEO Solar İş Geliştirme Direktörü Sami Serin oldu. Serin, Türkiye’deki çatı pazarının önemini ve güneş enerjisi ile sahip olabileceğimiz gücü anlattı.

Serin, “YEO Solar, 2016 yılından beri sektörün içerisinde aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’de ve yurt dışında güneş enerjisi projelerinin anahtar teslim işlerini gerçekleştiriyoruz. Türkiye’deki endüstriyel çatı pazarı ve yurt dışındaki EPC fırsatları konularına odaklanıyoruz. Müşterilerin organize sanayi bölgelerinde ya da dışarısında olmasına bağlantılı olarak onları ziyaret ediyoruz ve son bir yıllık elektrik faturalarına bakarak ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Enerji taleplerinin önümüzdeki dönemde ne kadar artacağı konusuyla ilgili incelemelerde de bulunuyoruz. Son olarak ise güneş projesinin fabrikada nasıl konumlanacağı, çatı durumun nasıl olduğunu değerlendiriyoruz.”  dedi.

Serin ile Türkiye’de ve dünyada artan enerji ihtiyaçlarını konuştuk ve Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top