skip to Main Content

Yapı Kredi Bankası, Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen: Eskiye göre bireylerin finansmana ulaşımı çok daha kolaylaştı

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde Yapı Kredi Bankası, Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen konuğumuz oldu.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ülgen, kariyerine Boyner Holding bünyesindeki Benkar Tüketici Finansmanı ve Kredi Kartı Hizmetleri’nde başlamıştır. Yapı Kredi’ye 2001 yılında Kredi Kartları Pazarlama ekibinde yönetici pozisyonunda transfer olan Ülgen, 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden MBA derecesini almıştır.

Ülgen, yıllar içerisinde Perakende Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri organizasyonunda farklı görevler üstlenmiş olup 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana, Yapı Kredi’nin Perakende Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ülgen, aynı zamanda Yapı Kredi Azerbaycan ve Allianz Yaşam ve Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

2010 yılında Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Yönetim Kurulu Üyesi olan Ülgen, 2020 yılı Mart ayı itibarıyla BKM Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini devralmıştır. Ülgen, Visa Türkiye Üst Kurul Başkanlığı ve Koç Holding veri şirketi olan Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmektedir. 2017 yılında 441 Trust Company Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Ülgen bu görevini de halen devam ettirmektedir. 2020 yılından itibaren Mastercard / Mastercard European Advisory Board’da Avrupa Danışma Kurulu Üyesi olan Ülgen ayrıca Yapı Kredi Emekli Sandığı Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir.

Back To Top