skip to Main Content

World Future Society Üyesi ve Asya Global Lideri, Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Şahin: Benzeri olmayan iş hayalleri

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde, World Future Society Üyesi ve Asya Global Lideri, Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Murat Şahin konuğumuz oldu.

Hayatı boyunca bir tek cümle ile anlatabileceği bir işi olmamış bir iş insanı olan Şahint 2005 yılında “Şahin, World Future Society Üyesi ve Asya Global Lideri, Fütüristler Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanıdır. “Benzeri olmayan iş hayalleri kurmak” için Orijinal şirketlerinin kurucusu oldu. Alkollü araç kullanan arkadaşının ehliyetine el konulduğunda yarattıkları Secure Drive fikri ise bugün part time özel şoför hizmeti ile birlikte dört büyük şehirde “havalimanına ulaşmanın en ekonomik, en konforlu ve en çevreci” yolu olarak biliniyor ve her ay binlerce kişiye hizmet sağlıyor. Müşteri deneyimi zenginleştirme alanında danışmanlık yapan ve ekonomik havalimanı otoparkı işleten birer şirketi daha var. Secure Drive fikri ile 2010 yılında Junior Chambers International tarafından Creative Young Enrteprenuer Award  (yaratıcı genç girişimci ödülü) Türkiye birincisi seçildi ve Türkiye adına dünya yarışmasına, European Business Awards 2011’de Yılın Girişimcisi kategorisinde de Türkiye temsilcisi olarak finallere gitti, 2014’te Endeavor Girişimcisi seçildi. Geleceğe hazırlanan kurumlara antrenörlük/danışmanlık yapar. Fütürist bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev aldığı şirketler vardır.

Back To Top