skip to Main Content

VEON Grup Genel Müdürü Kaan Terzioğlu: Telekomünikasyon sektörüne dair merak edilenler

kaan-terzioğlu

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde, VEON Grup Genel Müdürü Kaan Terzioğlu konuğumuz oldu.

Terzioğlu 9 ülkede 210 milyondan fazla müşteriye iletişim hizmetleri ve dijital servisler sunan VEON grubunun genel müdürlüğü görevini yürütmektedir.  VEON Grubu, Rusya, Pakistan, Ukrayna, Cezayir, Bangladeş, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Gürcistan’dan, bu ülkelerdeki Beeline, Jazz, Jazz Cash, Kyivstar, Djezzy, Banglalink, Toffee markalarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Kaan Terzioğlu aynı zamanda mobil iletişim sektörünün uluslararası çatı kuruluşu GSMA’in ve GSMA Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda Digicel Grubu’nun da yönetim kurulunda yer almaktadır.

2015-2019 yılları arasında Turkcell Genel Müdürü olarak Turkcell’in dijital dönüşümüne öncülük eden Terzioğlu, 2019 yılında mobil iletişim sektörüne katkılarından dolayı GSMA tarafından verilen büyük ödülün sahibi olmuştur.

Kariyerine 1992 yılında Arthur Andersen’da başlayan Terzioğlu, Andersen ve CISCO’da bölgesel ve global liderlik görevlerinde bulunmuş, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Back To Top