skip to Main Content

Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın: Her türlü tarımsal üretimin teknolojiyle kolaylaşmasını sağlıyoruz

DSC_0715

Aydın’da Vodafone Akıllı Köy projesini hayata geçiren ve tarımla teknolojiyi birleştiren Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın, Kadın Girişimciler programının konuğu oldu.

Kadın girişimciliğin ve yaptığı işin püf noktalarını paylaşan Akın, bunları “hayal etmek, hareket etmek ve sabretmek” olarak özetledi.
Projede her şeyin yeteri kadar teknolojik olduğunu ifade eden Akın, çiftçinin işini kolaylaştıracak, ürünün olası zararlardan korunması için önlem aldıracak ve verimi artıracak teknolojinin olduğunu söyledi. Üretimin köylerde sürdürülebilir olmasını amaçladıklarını kaydeden Akın, kırsalı kalkındırmanın önemini vurguladı.

İş modelleri 6 ülkede örnek alınan, 1 milyon 600 bin çiftçiye hizmet sunan Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülin Akın ile tarımdan teknolojiye, üretimden sanayiye, Tarım ve Teknoloji Koleji kurma hedeflerinden Türkiye’de kadın girişimci olmayı ve girişimcilik öyküsünü anlattığı keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top