skip to Main Content

Skysens Kurucu Ortağı ve CEO’su Burak Polat: IOT Sistemleriyle enerji verimliliği artıyor ve rekabette öne çıkılıyor

DSC_3441

Enerjisini Üreten Fabrikalar programının bu haftaki konuğu Skysens Kurucu Ortağı ve CEO’su Burak Polat oldu. Polat ile enerji verimliliğinin endüstride fabrikalara nasıl rekabet avantajı sağladığını konuştuk.

Polat konuşmasına Skysens macerasının 2015 yılında başladığını belirterek başladı ve şu sözlerle devam etti: “Enerji verimliliği elde etmek istiyorsanız sadece sayacı ya da makinayı okumak yeterli değil. Biz sayaçlardan, enerji analizörlerinden, sensörlerden, makinelerden verileri alıyoruz ve çalışma performansı ile enerji tüketimlerini analiz edebiliyoruz. Şayet daha az enerji tüketerek daha çok iş yapmak istiyorsanız ortam verilerini takip etmeniz gerekiyor. O zaman doğru enerji tüketerek doğru ürünü elde edebileceksiniz. Takip etmeniz gereken bir diğer unsur ise operasyonun doğru takip edilmesidir. Çünkü çalışan doğru saatte doğru yerde olmuyorsa makineniz boşta çalıştığı anlamına geliyor. Tüm bu süreçler kontrol altına alındığında ve veriler doğru analiz edildiğinde yüzde 50’ye varan bir verimlilik sağlanabiliyor.” Polat, Skysens’in IoT sistemleri, enerji verimliliğini artırmak ve enerji tüketim maliyetlerini aşağı çekmek açısından önemli rol oynadığına dikkat çekerek gereksiz tüketimin önüne hızlıca geçilebilirken, yatırım geri dönüşü de hızlı bir şekilde alınıyor.

Endüstriyel tesislerde enerji verimliliği konusunun önemini ve yapılması gereken çalışmaları konuştuğumuz Skysens Kurucu Ortağı ve CEO’su Burak Polat ile Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top