skip to Main Content

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barış Gökpınar: Samsung’un Türkiye yapılanması ve ihracatta son dönemdeki gelişmeler

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barış Gökpınar konuğumuz oldu.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü 1997‘de bitiren Gökpınar, State University of West Georgia’da MBA programını bitirdi. Profesyonel hayatına 1998’de Worldspan’de Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2000-2004 yılları arasında Procter & Gamble’da Marka Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Alametifarika’da Marka Direktörlüğü ve TBWA/Istanbul’da Marka Grup Direktörlüğü görevlerini üstlenen Gökpınar, 2009’da Vodafone’da Marka Stratejisi ve Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü oldu. 2012’de Pazarlama İletişimi Kıdemli Müdürü olarak girdiği Turkcell’den 2015 sonunda Pazarlama İletişimi Direktörü olarak ayrılan Gökpınar, 2016’dan bu yana Samsung Electronics Türkiye’de Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Back To Top