skip to Main Content

REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu: Fuarcılık sektörünün güncel durumu

alimuarremoglu1

Makinanın Gündemi programımızın bu bölümünde REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Ali Muharremoğlu ile COVİD-19 salgınından ötürü en çok etkilenen sektörlerin başında gelen Fuarcılık sektörünün güncel durumunu değerlendirdik.

Salgının Çin’den sonra diğer ülkelere yayılmaya başlamasıyla birlikte önlemlerini aldıklarını ifade eden Muharremoğlu, Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirdikleri fuarlarda özellikle Uzakdoğu’dan gelen katılımcılarına öteleme hakkı verdiklerini belirtti.

Genelge ile fuarların ertelenmesi kararı çıkmadan önce ise Mart ayı başında gerçekleştirilen fuarlarında ise çok sıkı tedbir aldıklarını ve şu ana kadar fuar katılımcılarından yada ziyaretçilerinden hastalıkla ilgili olumsuz bir geri dönüş olmadığı bilgisini paylaştı.

Uluslararası Fuarcılık Sektörü Derneği (UFI) verilerine göre Ocak ve Şubat aylarında yapılamayan fuarlardan ötürü ticari kaybın 130 milyar dolar olduğunu da dile getiren Muharremoğlu, bu süreçte var olan dijital yatırımlarını da arttırdıklarını ifade etti.

Ali Muharremoğlu ile salgın ve salgın sonrasında fuarcılık sektörünün durumunu ve geleceğine yönelik bir söyleşi gerçekleştirdik.

Back To Top