skip to Main Content

Reanda Turkey Kurucu Ortağı Tayfun Zaman: Etik ve İtibar Küresel Ticarette Olan İşletmeler İçin Önemli

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru programının bu bölümünde etik ve itibarın önemi, şirket içi suiistimallerin nasıl önlenebileceğine dair danışmanlık üzerine konuştuk.

Etik ve İtibar Derneği (TEİD), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), PERYÖN, Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif rol alan/almış ve OECD Yolsuzlukla Mücadele Bölgesel Danışma Kurulu üyeliği de yapan Zaman, kurucusu olduğu uluslararası danışmanlık şirketi aracılığı ile bu konularda nasıl çalışmalar yaptıklarından bahsetti. TEİD bünyesinde verdikleri eğitimlerle bu konularda sertifikasyon yaptıklarını da anlattı. Ayrıca etik, itibar, suistimal başlıklarının küresel ticarete girmek, ihracatta önemli pazarlarda boy göstermek isteyen firmalar için niye önemli olduğunu aktardı. Aile şirketlerinden kurumsallaşmaya marka değeri dahil işletme ve birey itibarının sürdürülebilir karlılık ve büyüme üzerinde nasıl bir etki ve sonuç yarattığını aktardı. İşletmeler adına yine fark yaratacak bir gündemle konu uzmanını ağırlayan program arşivde tutulması gerekenlerden.

İyi olacak KOBİ’nin radyosuna kadar gelen programda; çiftçilerden,girişimcilere, esnaftan, C level yöneticiye, patrondan KOBİ’ye kadar herkese dijital koçluk yapan tek programda her hafta farklı, renkli ve zengin içerikli konularda entellektüel sermaye arttırımına gidiliyor.

Back To Top