skip to Main Content

NEVMED Kurucusu & Genel Müdürü Neval Karagöz: Zaruri şartlardan girişimci oldum

Girişimcilikte işini çok sevmenin, tutkuyla yapmanın önemini vurgulayan NEVMED Medikal Ürünler Kurucusu ve Genel Müdürü Neval Karagöz, ST Endüstri Radyo’da Kadın Girişimciler programının konuğu oldu.

Zaruri şartlar nedeniyle girişimcilik öyküsünün başladığını belirten Karagöz, “Erkek egemen bir sektörde çalışıyorum. İnvaziv kardiyologlarla çalışıyorum ki büyük bölümü erkek. Kadın hemşire sayısı çok azaldı, iş ortaklarım erkek. Erkek egemen sektörde kadın olmak zor.” dedi.

ST Endüstri Radyo Kadın Girişimciler programımızın bu bölümünde NEVMED Medikal Ürünler Kurucusu ve Genel Müdürü Neval Karagöz ile Özyeğin Üniversitesi 10 Bin Kadın Girişimci Programı ve mezunlar buluşmalarından EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na, KAGİDER üyesi olarak dernek bünyesinde yaptığı faaliyetlerden medikal sektöründe kadın olmanın avantajları ve dezavantajlarına, yakalanamayan ritim problemlerini yakalayan yeni ürünleri kablosuz holter cihazından girişimcilik öyküsüne pek çok konuya değindiğimiz keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top