skip to Main Content

MEKMUHDER Kadın Komisyonu Bşk. & Kurumsal İletişim Birimi Yöneticisi Elif Altun: Mühendislikte kadın dengesini kuracağız

[000481]

ST Endüstri Radyo’da bir araya geldiğimiz Mekatronik Mühendisleri Derneği Kadın Komisyonu Başkanı ve Kurumsal İletişim Birimi Yöneticisi Elif Altun “Kadın Girişimciler” programının konuğu oldu.

Altun, endüstrinin çalışma alanları olan fabrikalarda, ofislerde, sahada kadınların da olabileceği düşüncesiyle yola çıktıklarını ve Türkiye’de kadın mühendislerin daha etkin ve aktif olmasıyla birlikte sayısının arttırılması amacıyla kurdukları mekatronik alanındaki Türkiye’nin ilk ve tek Mekatronik Mühendisleri Derneği Kadın Komisyonu MEKADIN’ı anlattı.

“Biz belli bir kitleyi öne çıkarmaya çalışmıyoruz, dengeyi kurmaya çalışıyoruz.” diyen Altun, ‘mekatronik mühendisi kadın olamaz’ söylemini kabul etmediklerini, yapacakları toplantılarla ve etkinliklerle Türkiye’nin her yerinde etkin olup, çalışmalarını sürdürmek istediklerini dile getirdi.
ST Endüstri Radyo stüdyosunda Mekatronik Mühendisleri Derneği Kadın Komisyonu Başkanı ve Kurumsal İletişim Birimi Yöneticisi Elif Altun ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top