skip to Main Content

Labella Düğün İşletmeleri ve Organizasyon Müdürü Tülin Sevin: Düğün Turizmi

DSC_0001

Çiğdem Aydoğdu’nun hazırlayıp sunduğu Turizm Gündemi’nin bu bölümünde Labella Düğün İşletmeleri ve Organizasyon Müdürü Tülin Sevin konuğumuz oldu.

Son yıllarda Türk dizilerinin yadsınamaz katkısıyla büyük bir ivme kazanan düğün turizmi yaklaşık 20 iş kolunu besleyen bir endüstri. Düğün turizmi konusunda var olan pazarlarda tanıtımlarla genişleme çalışmaları sürerken yeni hedef pazarlarda mercek altında. Düğün turizmi nedir? Türkiye ve özellikle İstanbul düğün turizminden ne kadar gelir elde ediyor? Gelecek yıllarda hedef ne olmalı? gibi daha birçok konuyu değerlendirdiğimiz programımızda Avrupa ülkelerinin düğün gelenekleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Turizm Bakanlığı’nca yapılan açıklamada 2019 yılının ilk 9 ayında Türkiye’ye gelen ziyaretçi sayısı 41 milyon ve turizm gelirleri ise 26 milyar dolar civarında. Ülkemizde gelen turistin kişi başına ortalama harcaması 650 dolar. Düğün gruplarında bu rakam kişi başına 5 bin dolara kadar çıkıyor. Yani neredeyse 10 katı yüksek gelir getiren bir sektör.

Düğün turizmi ve lüks turizmde imajı nasıl oluşturup dünyada lüks turizmden payımızı nasıl yükseltebiliriz? Konuğumuz Labella Düğün İşletmeleri ve Organizasyon Müdürü Tülin Sevin’den ortalama düğün maliyetleri ve trendleri hakkında da geniş bilgi aldık

Back To Top