skip to Main Content

Kyani Turkey Genel Müdürü Ersin Arısoy: Üniversite hayatı, kişilerin kariyeri için son derece önemli

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde Kyani Turkey Genel Müdürü Ersin Arısoy konuğumuz oldu.

1970 yılında Ankara’da doğan Arısoy, ODTÜ Kimya mezunudur. İş Hayatına Hoechst Schering AgrEvo Ltd. Şti’de Teknik Pazarlama Müdürü olarak başlamış, burada 4 yıl boyunca başarılı projelere imza attıktan sonra Aventis CropScience Ltd. Şti’de Ticari Müdür olarak kariyerine devam etmiştir. Satış organizasyonunu yönettiği 2 sene boyunca pek çok satış, pazarlama projelerinde yer almış, bir taraftan satış ekibine liderlik ederken bir taraftan da pazar araştırmalarında rol üstlenmiş ve genel merkez Fransa’ya raporlayarak, şirketin önemli gelişim projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Haziran 2004’de BAYER Türk Kimya San. Ltd. Sti.de Ticari Müdür olarak çalışmaya başlayan Ersin Arısoy, Bayer’in  Asya, Rusya, Türkiye ve Güney Doğu Avrupa projelerinde görev alarak, firmanın Johnson Diversey ve Eczacıbaşı Girişim Pazarlama gibi zincir müşterilerini de yönetmiştir. Bayer’de 2 yılını tamamladıktan sonra Türkiye ve Orta Avrupa’dan sorumlu Tohum Birim Müdürlüğüne getirilen Ersin Arısoy, 12 sene boyunca bu bölgelerin tedariğinden, stratejilerinden, ürün faaliyetlerinden, satışlarından ve müşteri zekası projelerinden sorumlu olmuştur.

2016 senesinde yoluna farklı bir sektör ile devam etme kararı alan Ersin Arısoy, FERRERO Fındık İhr. İth. ve Tic. A.Ş.de 3,5 sene boyunca AgriBusiness Geliştirme Direktörü olarak 135 kişilik bir ekibi başarıyla yönetmiştir.

3,5 sene sonunda kariyerine farklı bir şekilde devam etme kararı almış , ‘Yeni Nesil Ticaret’ sektöründe Faaliyet Gösteren İyi Yaşam-Gıda Takviyesi firması Kyani’de Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.

Kişisel Gelişime önem veren Ersin Arısoy yurt içi ve yurt dışında pek çok teknik eğitim programlarına katılmış ve yine faaliyet alanında aktif olan derneklerin de yönetimlerinde rol üstlenmiştir.

Back To Top