skip to Main Content

KRM Yönetim ve Danışmanlık CEO’su Kerim Paker: İnsan Kaynaklarında outsourcing yeni normalde hız kazanacak

kerim-peker

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru programının bu bölümünde yönetim danışmanı, genel müdür, öğretim görevlisi Kerim Paker ile insan kaynakları dünyasını ve yeni dinamiklerini konuştuk.

Paker programda, KRM Yönetim ve Danışmanlık Grup Şirketlerinde bordrolamadan, işe alıma, değerlendirme ve kişilik testlerinden, organizasyonel yapılandırmaya kadar verdikleri hizmetlerden ve dijital dünyada bu outsourcing hizmetlerinin öneminden bahsetti. Uzaktan ve evden çalışma, kısmi süreli (part-time) çalışma, paylaşılan ofisler gibi yeni normalinin çalışma yöntemlerinin kapsayıcı bir yasal düzenleme ile ele alınmasının gerekliliğinin konuşulduğu programda ayrıca özlük, yan haklar, emeklilik gibi düzenlemelere dair aciliyetler de dile getirildi. Siber dünyada evden çalışanların güvenliği ve internet, donanım, yazılım bakım ve onarım maliyetlerinin durumu gibi yeni dünyanın normalleri tartışıldı. Aile şirketlerinin yeni normale adaptasyonu kadar insan kaynakları profesyonellerinin de bu yeni normalin kurallarına hızlıca adaptasyonunun öneminin yanında outsourcing’i bu normalde sağlayacağı faydalar masaya yatırıldı. İnsan kaynağı yönetimini ön plana koyanların kaçırmaması gerekenlerden bu program sadece Endüstri Radyo’da.

İyi olacak KOBİ’nin radyosuna kadar gelen programda; çiftçilerden, girişimcilere, esnaftan, C level yöneticiye, patrondan KOBİ’ye kadar herkese dijital koçluk yapan tek programda her hafta farklı, renkli ve zengin içerikli konularda entellektüel sermaye arttırımına gidiliyor.

Back To Top