skip to Main Content

KREA M.I.C.E Kurucusu ve CEO’su Seda Mızraklı Ferik: pazarlamanın dünü, bugünü ve yarını

sedamızraklıferik

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde, KREA M.I.C.E Kurucusu ve CEO’su Seda Mızraklı Ferik konuğumuz oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler ve İşletme Bölüm’lerinde okuduktan sonra iş hayatına Colgate – Palmolive’ de başlamıştır. Ardından Beymen’de Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetimi bölümlerinde yönetici olarak çalıştıktan sonra, Interteks Fuarcılık A.Ş. Uluslararası Satış ve Pazarlama Bölümü’nü 4 yıl yönetmiştir.

Kariyer yolculuğuna Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de devam etmiş, Pazarlama Departmanı’nda ‘Direct Marketing ve Etkinlik Yönetimi’ bölümünü kurarak, 4 yıl süresince başarıyla yönetmiştir.Aynı dönemde yaratıcı ve başarılı uygulamaları ile departmanı yurt içi ve yurtdışında bir çok ödül kazanmıştır. 2002 yılındaYeditepe Üniversitesi’nde MBA yapmış, aynı yıl KREA’yı kurmuştur. KREA bugün, KREA M.I.C.E.( Toplantı, Seyahat, Kongre, Etkinlik Yönetimi yapan A Grubu seyahat acentesidir.) KREA DISRUPT (Reklam Ajansı) KREA Direct, KREA HR Services markaları ile 360 derece hizmet verebilen öncü bir şirkettir.

Kurucusu olduğu KREA M.I.C.E.: 2020 En İyi Etkinlik Ödülü Dünya Birincisi, 2019 En İyi Etkinlik Yönetimi ve Toplantı Firması Türkiye Birincisi, 2018 ve 2017 En İyi Incentive Turizm Acentesi Türkiye Birincisi’dir.

2009 Yılında kurduğu KREA Digital ise, bugün, yazılımları ile omnichannel marketing’de teknolojisi sebebi ile, iş sonuçlarında fark yaratan, tüm dijital kanallarda ( e-mail, SMS, sosyal medya etkileşimi, web entegrasyonu ) entegre çalışan, yıllık milyonlarca kurgu ve içerik üreten en etkili platformdur.

Back To Top