skip to Main Content

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Araştırma Görevlisi İsmail Canöz: Fintekler, Yapay Zeka, Robotlar ve Dijital Varlıklar Artık Yeni Normaller

ismail-canöz

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru programının bu bölümünde finansal teknoloji dünyasının yeni dinamikleri üzerine konuştuk.

İsmail Canöz akademik çalışmalar ile Bitcoin ve önde gelen küresel borsa endeksleri gibi çeşitli akademik çalışmalarından, kitap bölümlerinden, makalelerinden örnekler verdi. Finansal krizleri öngören geliştirdiği ekonometrik model ile dijital varlıklar üzerine diğer modellerini aktardı. Fintekler ile bankacılığın geliştiğini, yapay zeka kullanımı ile işlemlerin hızlandığını, robotların artık belli görevlere geldiğini söyledi. Tüm bu gelişmeler ışığında finansal hizmetlerdeki dönüşümün kaçınılmaz olduğunu ve dijital paraların merkez bankalarını hemen ortadan kaldırmayacağını ancak blok zinciri teknolojisinin önemli bir dönüşüme imza attığını belirtti. Yeni teknolojilere akademik pencereden bakan program, finansal teknolojilerdeki fırsatları merak edenler için farklı bir bakış açısı programı.

İyi olacak KOBİ’nin radyosuna kadar gelen programda; çiftçilerden, girişimcilere, esnaftan, C level yöneticiye, patrondan KOBİ’ye kadar herkese dijital koçluk yapan tek programda her hafta farklı, renkli ve zengin içerikli konularda entelektüel sermaye artırımına gidiliyor.

Back To Top