skip to Main Content

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Argun Karacabey: Eğitim şart ve okumak lazım

DSC_1942

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu “KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru” programının ilk konuğu T.C. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Argun KARACABEY. İş dünyası ve üniversite, sanayi – üniversite işbirlikleri, Endüstri 4.0, üniversitelerin akademik ve profesyonel rolleri üzerine konuşuldu

Ali Argun KARACABEY’in kişisel, akademik ve profesyonel deneyimlerinden hareketle akademik dünyadaki, iş dünyasındaki dönüşümlerin masaya yatırıldığı programda, üniversitenin küresel değişime uyum süreci de gündeme geliyor.

Meslek seçiminden, sanayi devrimine, değişimden ihracata ve pazarlamaya, kalifiye işgücünden girişimciliğe kadar birçok konuya hem bilimsel hem de kurumsal değinilen programda, üniversitelerin KOBİ’lere ve şirketlere ne tarz fayda ve hizmetler sunduğu yine anlatılıyor. Sürekli eğitim merkezleri, KOSGEB ve Kalkınma Ajansı destekli Teknoloji Transfer Ofisi projeleri, kuluçka ve girişimcilik merkezi ve yüksek lisans programları gibi KOBİ’lerin ve şirketlerin organizasyonel gelişim ve kurumsallaşma faaliyetlerine İstanbul Arel Üniversitesi’nin sunduğu imkan ve hizmetlerden bahsediliyor. Ayrıca ArelPro ile şirketlerle yapılan işbirliği protokolleri ile KOBİ’lerin ara eleman dahil, yetişmiş işgücü ihtiyacı, stajyer gereksinimleri ve sektörlerin ve işbirliğindeki şirketlerin kendi eğitim ve oryantasyon süreçleri ile bu gelişimde üniversite ile ortak rol alabilme imkanları konuşuluyor.

Eğitim şart ve okumak lazım diyen ilk programda KOBİ’lere, patron ve girişimcilere, esnaf ve çiftçilere dijital koçluk ile finans rehberliği hedefleniyor, alanında uzman isimlerle farklı ve farkındalık yaratan güncel konular masaya yatırılıyor.

Back To Top