skip to Main Content

Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Akkaya: Atak Robot, Eğitim Seti’yle Eğitimde

ATAK_ROBOT

Hamle Mühendislik ya da kamuoyundaki adı ile Atak Robot, 2019’da eğitim setini devreye alarak, öğretmeni sadece, danışman olarak konumluyor.

Hamle Mühendislik Genel Müdürü Murat Akkaya, Teknoloji Gündemi Programı’nda, eğitim seti geliştirdiklerini açıkladı. Yapay zeka temelli, eğitim sistemi, bir anlamda terzi işi öğretmenlik yapacak.

İlk etapta, Gebze ve Darıca’da devreye alınacak, Atak Eğitim Seti, iki bölgedeki pilot uygulamadan sonra, 10 bölgede daha devreye alınacak.
Atak Robot Genel Müdürü Murat Akkaya, gelişen ileri teknolojiyle birlikte, mesleklerin değişip, dönüştüğünü ve geliştiğini belirterek, şöyle konuştu: “Gelecekte hiçbir meslek kaybolmayacak, şekil değiştirecek. Öğretmenlerin ders anlatmak yerine, çocuklardaki gelişimi kontrol edip, onları yönlendiren rolünü önemsiyoruz.”

Gebze’de Dijital Dönüşüm Akademisi ile ilgili de bilgi veren Akkaya, endüstri çalışanları ile işsiz mühendis profiline hitap eden eğitimde, sektörün ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü eğittiklerini anlattı.

Akkaya, geleceğin dünyasında Türkiye’nin hak ettiği yerde olmasının, iş gücüne bu yönde doğru eğitim verip, konumlandırmasına bağlı olduğunu ifade etti.

Back To Top