skip to Main Content

Güvensan Tesis Hizmetleri CEO’su, 39 Kalamış Marina Otel & Restoran Kurucu Ortak ve CEO’su Münteha Adalı: Hayatım boyunca ön yargıları yıkmak benim için bir oyun oldu

münteha-adalı

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde, Güvensan Tesis Hizmetleri CEO’su, 39 Kalamış Marina Otel & Restoran Kurucu Ortak ve CEO’su Münteha Adalı konuğumuz oldu.

Şanlıurfa Siverek’te doğan Adalı, 1979’da lise için İstanbul’a geldi. Üniversite sonrası özel bir bankada çalıştıktan sonra “dönüşüm zamanı’’ dedi ve 1996’da Güvensan Tesis Hizmetleri’nin başına geçti. Yerel firma olmanın gücü ile hizmet üretimi” sloganıyla pazarda yerimizi büyütüp ‘Sadece Temizlik Yapmıyoruz’ diyerek Güvensan Akademi’yi kurdu. Güvensan Akademi sonrası sosyal sorumluluk projeleri ile ticaretini bir arada yürütmeye devam etti.

Social Factory başlığı altında yaptığımız toplumsal farkındalık projelerini toparlayarak ‘Erkekler Konuşuyor’, Mavi Yaka Hikayeleri, Sakalımız yok ama sözümüz para eder, Sözü olan kadınlar serisi ile Kalben Derneği ile yaptıkları “Temizlik ve Doğa” temalı resim yarışması en önemli projelere imzasını attı.

2004 yılından KAGİDER, TOBB ,PWN İstanbul, ACMP, THÜED ,İYİLİK İÇİN SANAT gibi STK’lar ile WPO gibi platformların içinde yer alan Adalı, BinYaprak’ın İlk Yaprağı ve Danışma Kurulu üyesidir. Ayrıca kadına ve gençlere yatırım yapılması gerektiğini görüp ARYA Kadın Yatırım Platformu’nun Kurucu Ortağı olup ve ilk yatırımımı www.Tukutukum.com’a, ikincisini ise TutumluAnne’ye ,Vaha ve Optiyol’a yaptı.

2015’te By Adalı Esnaf Lokantası ile yeni bir sektöre giren Adalı 2020’de 39 Kalamış Marina Otel & Restaurant & Bar’ı açtı.

Adalı, 2017’de Dünyada Fark Yaratan 50 Kadın’dan biri olarak ‘IWEC Uluslararası Kadın Girişimcilik Ödülü’ ile 2020’de iskadini.net tarafından Yılın İş Kadını Ödülü’nü almıştır.

Back To Top