skip to Main Content

GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı: E-Ticaret sektöründeki büyüm trendi artarak devam edecek

öget-kantarcı

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı konuğumuz oldu.

Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü mezunu olanKantarcı, çalışma hayatına Peugeot’da başladı. Turkcell’de Kurumsal Satış Direktörü olarak görev yapan Kantarcı, Estore’da başladığı e-ticaret kariyerine 2009’da Otto Group’da devam etti. Bir eBay şirketi olan GittiGidiyor’a 2014’te Satış Direktörü olarak adım atan ve 2015’ten beri şirketin Genel Müdür koltuğunda oturan Kantarcı, 1 Ocak 2018 itibariyle eBay MENA Bölge Direktörü unvanını da aldı.

Kantarcı, 2016-2020 yılları arasında sektörün çatı kuruluşlarından TOBB E-Ticaret Sektör Meclis Başkanlığı görevini üstlendi. 2018’de TÜSİAD E-Ticaret Çalışma Grubu’nun kurulmasına öncülük edip oluşumun ilk başkanı olan Kantarcı, 2019’da TÜSİAD Yönetim Kurulu’na katılan ve Dijital Dönüşüm Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı görevine getirildi. Kantarcı, ayrıca üyesi olduğu Galatasaray Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Danışmanı’dır.

Back To Top