skip to Main Content

Gigant Swiss Avrupa ve Ortadoğu Direktörü Aysun Karaytuğ: İşlerini dijital ortamda gerçekleştirmek finansçılara büyük rahatlık sağlıyor

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde Gigant Swiss Avrupa ve Ortadoğu Direktörü Aysun Karaytuğ konuğumuz oldu.

Karaytuğ, Yapı Kredi Bankası ve Garanti Banka’sında 2000-2011 yılları arasında Kurumsal Yatırım Bankacılığı Direktörü olarak görev yapmıştır.

Finansal stratejilerin formüle edilmesi, finansal hedeflerin planlanması, tüm iletişim ve kurumsal ilişkiler faaliyetlerinde liderlik ve koordinasyon sağlayarak, pazar beklentilerinin paylaşılması ve düzenli performans değerlendirmesi yaparak, küresel ölçekte rekabetçi konumu iyileştirmek için stratejik girişimler geliştirmiştir.

Şu anda %100 İsviçre menşeili Glgant Swiss Wealth Management Ch. ‘de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ülkeleri Direktörlüğü yapmakta olan Karaytuğ, ayrıca, halihazırda 2. Şirketi Gigant CIP (Customized Investment Portfolio) Country Manager’ı olarak da Türkiye’de de Bloomberg, CNN Türk, Ekoturk, TRT World, NTV, Habertürk gibi önemli ekonomi kanallarının global ekonomi beklentilerini nitelikli yorumcu olarak katilim göstererek kurumunu temsil etmektedir.
Adana doğumlu olan Aysun Karaytuğ Adana Koleji, San Diego State University Uluslararası Ekonomi ve İstanbul Üniversitesi Psikoloji çift dal eğitim almıştır.

Back To Top