skip to Main Content

Fırat Dirican:İstanbul beyaz yakalıları yerli ve milli expat girişimci olmaktan çekinmemeli

fırat-dirican

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru programının bu bölümünde CFO Fırat Dirican ile finans dünyasındaki serüvenini konuştuk.

En son Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde 3 yılı aşkın expat yöneticilik deneyimi yaşayan finans / işletme doktora tez öğrencisi Fırat Dirican’ın Filipinler Manila’dan, Şanlıurfa’ya, Konya Torku’dan, Kinshasa’ya ilginç kurumsal girişimcilik hikayelerinin paylaşıldığı program bir expat girişimciliği hikayesi. Pasha Tours, PWC, Ernst&Young deneyimleri sonrası yabancı ortaklı şirketlerde, üretim, enerji, gıda sektörlerindeki yöneticilik tecrübeleri yanında, İstanbul’dan nasıl Konya’ya yerleşmeye karar verdiğini, nasıl Kongo’dan gelen iş teklifini kabul ettiğini, uluslararası ve halka açık şirketlerde yabancılarla ayrı coğrafyalarda ve kültürlerde nasıl iş yaptığını aktardı. Anadolu Kaplanlarının yönetici ihtiyacı karşısında İstanbul işgücü piyasasında konuya çekimser kalan beyaz yakalılar için var olan fırsatların, yurtdışı yöneticilik ve expat deneyimlerinin önemine değindi. Yerli ve küresel sermayede ve yurtdışında kazandığı deneyimlerin kendisine günümüz çalkantılı piyasalarında yöneticilik adına kattığı değerleri özetledi. Son olarak pandemi döneminde KOBİ’lerin dikkat etmesi gereken finansal konuları anlattı.

İyi olacak KOBİ’nin radyosuna kadar gelen programda; çiftçilerden, girişimcilere, esnaftan, C level yöneticiye, patrondan KOBİ’ye kadar herkese dijital koçluk yapan tek programda her hafta farklı, renkli ve zengin içerikli konularda entellektüel sermaye arttırımına gidiliyor.

Back To Top