skip to Main Content

fastPay Wildcats Başkanı ve CEO’su Orlando Carlo Calumeno: Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor kulübünü kurdum

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde fastPay Wildcats Başkanı ve CEO’su Orlando Carlo Calumeno konuğumuz oldu.

Amerika ve Canada’da üniversite ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan Calumeno 1994 – 2007 yılları arasında finans sektöründe üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunarak Türkiye, Balkanlar ve Orta Asya’da banka, yatırım bankası, aracı kurum ve portföy yönetim şirketleri kurmuş ve yönetmiştir.

2007’den itibaren Net Holding’te YK Üyesi ve Grup CFO olarak görevini sürdürmektedir ve aynı zamanda Bulgaristan, Hırvatistan, Montenegro ve Kıbrıs’ta faaliyet gösteren Merit International firmasının CEO’sudur. 2006’da kurulan Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor kulübü fastPay Wildcats’in sahibidir. 500’e yakın profesyonel oyuncusu, 31 farklı oyunda 43 takımı, 26 kişilik idari kadrosu ve 3 oyun evi (Gaming House) ile fastPay Wildcats aynı zamanda dünyanın en büyük eSpor kulübüdür. Bünyesine pilot takımı BAL eSpor, GPT eSpor ajansı, lig ve turnuva yönetimi ile Down Force Racing League (DFRL) dahil etmiştir.

Back To Top