skip to Main Content

Dr. İlknur Üner: KOBİ’ler ve yöneticileri için finansal planlama

DSC_2814

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu “KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru” programının bu haftaki konuğu Dr. İlknur Üner oldu. Programda KOBİ’ler ve yöneticileri için finansal planlamanın ve finansal okuryazarlığın önemine değinildi.

Dr. İlknur Öner KOBİ’ler ve yöneticileri için stratejik planlama ve yönetimde finansal yönetiminin önemini vurguluyor.

İlknur Üner’in akademik ve kurumsal deneyimlerinden hareketle, yatırım bankacılığındaki deneyimlerinden ve kitaplarından bahsedilen programda finansal okuryazarlığın önemine vurgu yapılıyor. Kur riski yönetimi için vadeli sözleşmelerden, Finansal Planlama Derneği ie Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) faaliyetlerinden söz edilen programda KOBİ’lerin sadece vadeli çek, iskonto değil aynı zamanda rekabet nedeni ile bütçe gibi finansal planlama faaliyetlerine de odaklanması gereği vurgulanıyor. Acemi Finansçının Günlüğü kitabının yazarı yine KOBİ’ler için faydalı kitap önerilerinde bulunuyor. İki eski bankacı, akademisyenin ve FODER üyesinin keyifli sohbeti kaçırılmaması gerekenlerden.

İyi olacak KOBİ’nin radyosuna kadar gelen programda; KOBİ’lere, patron ve girişimcilere, esnaf ve çiftçilere, iş dünyasında atılıma hazırlananlara dijital koçluk ile yalın finans ve iş rehberliğinin hedeflendiği hoş sohbet programda, her hafta alanında uzman isimlerle, farklı ve farkındalık yaratan güncel konular, girişimler, fikirler masaya yatırılıyor.

Back To Top