skip to Main Content

Dana Brevini Genel Müdürü Onur Çelik: Hareketin olduğu her yerde olmaya çalışıyoruz

DSC_9226

İtalya’da 1904 yılında kurulan ve hareketin olduğu tüm alanlara hizmet veren Dana, Brevini markasını satın alarak Türkiye’de Dana Brevini ismiyle faaliyetlerine devam etmeye başladı. 2016 yılında gerçekleşen bu birleşme neticesinde sektöre nasıl avantajlar sağladıklarını konuşmak için bir araya geldiğimiz Dana Brevini Genel Müdürü Onur Çelik, “Hareketin olduğu her yerde olmaya çalışıyoruz” dedi.

Çelik, sektörle ve markanın gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili bilgileri şu sözlerle aktardı: “Dana, 1904 yılında İtalya’da kuruldu. Türkiye’deki faaliyetlerine 2012 yılında farklı bir isimle başladı. Çünkü 2012 yılında Dana, Türkiye’de Brevini ismiyle faaliyet gösteriyordu. 2016 yılında Brevini’yi Dana firmasının almasıyla birlikte Dana Brevini olarak anılmaya başladık. Dana firmasının Brevini markasını satın almasıyla birlikte sadece redüktör alanında değil, şarj, şanzıman gibi hareket sistemleri için ürün ve sistem sunmaya başladık. Planet redüktör ve hidrolik bizim endüstriyel tarafta faaliyet gösterdiğimiz bir ürün gamımızdır. Dolayısıyla endüstriyel tarafla da iç içeyiz. Dana denildiği zaman akla ilk olarak otobüs, kamyon, binek araçların aksamları akıllara geliyor ama endüstriyel alanda da oldukça aktifiz.”

Endüstriyel alanda firmaların farklı ihtiyaçları olduğunu belirten Çelik, buna örnek olarak hidrolik sektörünü gösteriyor ve hitap ettiği değişik alanlara özel çözüm sunulması gerektiğini açıklıyor. Hidrolik, redüktör ve hareketli sistemlerle ile ilgili merak ettiğimiz tüm konuları Dana Brevini Genel Müdürü Onur Çelik ile görüştük. ST Endüstri Radyo stüdyosunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top