skip to Main Content

CSG Security Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Osman Öztürk: Turizmde Güvenlik

6. PROGRAM OSMAN ÖZTÜRK FOTO

Çiğdem Aydoğdu’nun hazırlayıp sunduğu Turizm Gündemi’nin bu bölümünde CSG Security Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Osman Öztürk ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Konumuz turizm sektöründe güvenlik ve güvenlik yönetimi idi. Çok yönlülüğü ile tanınan Osman Öztürk birçok ilde emniyet müdürlüğü gerçekleştirmiş başarılarla dolu meslek yaşamının ardından emekli olduktan sonra özel güvenlik alanında hizmet vermeye başladı. Çocuklardan başlayarak ailelere ve okul yönetimine kadar bilgilendirmek amaçlı “güvenlik ve güvenlik yönetimi” ile ilgili kitaplar yazan Öztürk aynı zamanda birçok dilde yayınlanan şiir kitapları ile uluslararası bir şairimiz.

Konuğumuz Osman Öztürk güvenliğin ve güvenlik yönetiminin hayatımızın her alanında önemini vurgularken turizm sektöründe güvenliğin uluslararası bir konu olduğunu yatırım, tanıtım ve genel hizmetlerden daha önce geldiğini belirtiyor.

Öztürk; “İnsan odaklı bir sektör olan turizmde müşteri memnuniyeti temel hedef olsa da müşteri tercihini her zaman güvenli olan yerden yana kullanıyor. Bu nedenle güvenlik faktörü tercihlerde ilk sıraya yerleşmiş durumda. Güvenlik yönetimi bir işletmenin müşteri memnuniyeti ve devamlılığı açısından oldukça önemli bir husustur. Bir ülkenin güvenli olup olmadığı yaşam standartları açısından oldukça önemlidir. Bunun için bir birey tatil planı ve ya bir organizasyon yaparken güvenlik konusu değerlendirmenin başında gelir” diyor.

Geçmişten günümüze Türkiye’de Özel Güvenlik, “Bekçilik Dönemi”, “2495 Sayılı Kanun Dönemi ve “5188 Sayılı Kanun Dönemleri”, özel güvenlik eğitimi ve yetişmiş işgücü değerlendirmesi, özel güvenlik sektöründe çalışmak için hangi şartlar gerekiyor? Silahlı güvenlik, silahsız güvenlik görevlisi nasıl olunur? Gibi daha birçok konuda bilgi aldığımız sohbetimizin tamamı ST Endüstri Radyo’da…

Back To Top