skip to Main Content

Bass Satış Mühendisi Esra Yavuz: Enerji sektörünün ihtiyaçlarına cevap vermek için ürün geliştirmeye devam ediyoruz

DSC_4562 kopya

Endüstri Gündemi programının bu haftaki konuğu Bass Satış Mühendisi Esra Yavuz oldu. Yavuz ile başta enerji sektörü olmak üzere birçok endüstriyel tesisin ihtiyaçlarını ve gelişen yeni teknolojileri konuştuk.

Firmanın kuruluşu ve sunduğu ürün gruplarını şu sözlerle anlatan Yavuz: “Bass firması 2006 yılında İstanbul’da yüzde 100 yerli sermaye ile kuruldu. Bu anlamda Türkiye’de yerli sermaye ile kurulmasından dolayı öncü firmalardan biri olduğunu biliyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında önemli referanslarımız bulunuyor. Ürünlerimizi; akış, seviye, basınç, sıcaklık, analiz ve kontrol olmak üzere 6 bölüme ayırıyoruz. Ürünlerimizin hem üretilmesi hem de geliştirilmesi konusundaki çalışmalarımızı Ümraniye’deki fabrikamızda yapıyoruz.” dedi.

Yavuz konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Dünyadaki trendleri, eksiklikleri ve ihtiyaçları analiz ediyoruz. Amacımız; yurt dışında üretilen ve Türkiye’ye gelen ürünleri kendi bünyemizde üretmek. Çalışmalarımızı da hep bu yönde geliştiriyoruz. 2019 yılından itibaren öne çıkan sektör enerji oldu. Dünyada nüfusun artmasıyla birlikte önemli bir enerji ihtiyacı oluştu. Doğal kaynaklarından tükenmesi de bu ihtiyacı daha çok artırdı. Biz de bu anlamda bu sektöre doğru yöneliyoruz. Bununla ilgili hidroelektrik, biyogaz, jeotermal enerji santralleri için ürün geliştiriyoruz.”

Bass Satış Mühendisi Esra Yavuz ile gelişen yeni teknolojileri ve öne çıkan enerji sektörüyle ilgili ihtiyaçları konuştuk.

Back To Top