skip to Main Content

Arzum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı: Dünden bugüne Arzum

Tunç Berkman ile 4P+1 programının bu bölümünde, Arzum A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı konuğumuz oldu.

1966 yılında İstanbul’da doğan kolbaşı, 1987’de Marmara Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 1988 yılında Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş.’de Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak iş yaşamına başlayan Kolbaşı, 1996 yılında Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı, 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Kolbaşı, 2013 yılında, Ashmore Portföy Yönetimi A.Ş. ile 5 yıllık anlaşmanın sona ermesi üzerine; Arzum hisselerinin %49’unun Ashmore’dan, Mediterra Capital Partners I’in iştiraki olan SDA International S.a.r.l.’ a satılmasında önemli bir rol üstlendi. Kolbaşı 2008 yılından beri Arzum’un Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüş olup; Eylül 2015 itibari ile de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

DEİK Yönetim ve İcra Kurulu üyesi, DEİK Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı olan Murat Kolbaşı; DEİK Türk-Hong Kong İş Konseyi Başkanı, Türk-Çin İş Konseyi Başkan Yardımcısı olmakla birlikte, Türk-Tayvan İş Konseyi’nde aktif görev üstlenmekte olup, TOBB Züccaciyeciler Meclisi Başkanı, İTO Meclisi, TÜSİAD, MÜSİAD üyesi, Türk Kahvesi ve Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu üyesi, (Züccaciyeler Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda TAİDER (Türk Aile İşletmeleri Derneği) Kurucu üyesidir.

Back To Top