skip to Main Content

Arel Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri ve Liderlik Ofisi Yöneticisi Özge Şenöz ve Otomobil Topluluğu Başkanı Yakup Adanur: Yerli ve milli elektrikli otomobilinin girişimcilik hikâyesi

Dr. Cüneyt Dirican’ın hazırlayıp sunduğu KOBİ’lerin Koçu, Finans Doktoru programının bu bölümünde İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri ve Liderlik Ofisi Yöneticisi Özge Şenöz ve İstanbul Arel Üniversitesi Otomotiv Topluluğu Başkanı Yakup Adanur ile Teknofest’te ses getiren üç boyutlu yazıcıda basılan Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobilini konuştuk.

 

Öğrenci kulüplerinin lisans ve meslek yüksekokulu öğrencilerini girişimciliğe ve iş dünyasına nasıl hazırladığını anlatan programda ayrıca Türkiye’deki üniversiteler arasında “Management Trainee” adı ile öğrenci kulüpleri yöneticilerine yönetici yetiştirme programı ile sertifika veren Arel Üniversitesi’nin yenilikçi uygulamalarına da yer verildi. Tersine mentörlük projesi ile Üniversitenin Rektörüne danışmanlık yapan kulüp başkanlarından Senato’da öğrencileri temsil eden Öğrenci Kulüpleri Başkanı öğrenciye farklı kurumsal girişimlerin tanıtıldığı program ayrıca bir ilki daha barındırıyor. Arel Üniversitesi Otomotiv Topluluğu’nun 2000 saate yakın baskı ile üç boyutlu yazıcıda ürettikleri Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobilinin girişimcilik hikayesi Anadolu Kaplanlarına ve babayiğitlere örnek olacak cinsten. Tasarımından aerodinamiğine kadar öğrenci, öğretim üyesi, yönetim ekip çalışması içeren başarı hikayesi pandemiye ve pandemi nedeni ile sponsorların azalmasına rağmen kısa bir sürede Teknofest’te yarışacak kadar iddialı bir süreci içeriyor. Fakat hepsinin önünde öğrencilerin, gençlerin fırsat verilmesi halinde geleceği nasıl dizayn edebileceklerini anlatıyor. Bu heyecanlı hikaye ve buna fırsat sunan başarılı üniversite çalışmaları iş dünyası – üniversite sanayi işbirliği adına kaçırılmaması gerekenlerden.

Back To Top