skip to Main Content

Altınay Teknoloji Grubu Koordinatörü Lütfi Okay: İleri teknolojiye dayalı sanayi ülkesine dönüşmek için topyekûn yaklaşımla hareket etmeliyiz

DSC_0013

“İleri teknolojiye dayalı sanayi ülkesine dönüşmemiz için araştırma, eğitim, finans ve devlet politikalarının, bilim ve teknolojiye destek verecek şekilde bir bütün olarak ele alınması gerekiyor.” diyen Altınay Teknoloji Grubu Koordinatörü Lütfi Okay, ST Endüstri Radyo’da Robot Yatırımları programının konuğu oldu.

IFR’nin güncel verilerini paylaşan Okay, “Dünyada her 10 bin çalışan başına düşen robot ortalaması 99 iken, Türkiye’de 30. Bu da bize ortalamaya yetişmemiz için kat etmemiz gereken çok mesafe olduğunu gösteriyor.” dedi.

ST Endüstri Radyo Robot Yatırımları programımızın bu bölümünde Altınay Teknoloji Grubu Koordinatörü Lütfi Okay ile Türkiye’nin ilk endüstriyel robotunu geliştiren ve üreten Altınay Teknoloji Grubu’nun faaliyetlerini, bünyesindeki 6 grup şirketinin 2019 değerlendirmelerini ve 2020 yılı iş gündemini, ihracat çalışmalarını, robot teknolojilerini, havacılık ve savunma sanayini, dijital dönüşümü ve daha fazlasını konuştuğumuz keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Back To Top